hvilke bivirkning har hårtransplantasjon

Bestemme den dødeligste gift i slanger er ikke bare et spørsmål om å sette opp en liste med slanger og peker på topp ti eller tjue. Det finnes en rekke ulike faktorer å ta hensyn til. For eksempel, slanger frigjøre forskjellige mengder gift når og hvis de biter. En baby klapperslange er mye mer dødelig enn en voksen klapperslange siden det doesnâ € ™ t ha kontroll på gift utgivelsen og har en tendens til å injisere store mengder gift. Dette tyder på det samme slange kan være mer eller mindre dødelig avhengig av alder.

Et annet potensielt problem er definisjonen av "dødeligste" gift betyr. Betyr dette dødeligste til mennesker, dyr, fugler, etc? De fleste gift tester er utført på mus, og åpenbart ikke på mennesker. Faktisk forskere har lenge basert på Dødelig dose 50% (LD50) test, som injiserer mus med ulike venoms å bestemme hvor raskt de? € ™ ll dø. Disse resultatene kan ekstrapoleres til mennesker, men tallene dona € ™ t legge opp. Disse slangene med den dødeligste gift som bestemmes av LD50 tester pleier å være involvert i færre menneskelig dødsfall; mange av dem er sjenerte og mindre aggressive. Andre forskere er opptatt av administrasjonen av LD50 test i alle fall. Hvor og hvordan du injiserer mus (intravenøst, subkutant, intramuskulært) kan ha en effekt på hvor raskt en mus dør av en injeksjon av gift, og selvsagt mengden gift injisert kan avvike vesentlig fra det beløpet en slange ville injisere.

Med det blir sagt, ita € ™ s definitivt vanskelig å fastslå nøyaktig hvilke slanger har den dødeligste gift, og om dette betyr at de er de mest dødelige slanger. "De fleste giftige giften" doesnâ € ™ t oversette til "farligste" for mennesker, selv om ita € ™ s absolutt ikke en god idé å plukke opp noen slange som potensielt kan gi deg et dødelig bitt. Faktisk weâ € ™ d hevder at å unngå noen slange, selv om en bit wouldnâ € ™ t bevise umiddelbart dødelig, er en god handlingsplan.

Ifølge ulike LD50 tester, innlandet Taipan funnet i Australia, og det Russellâ € ™ s hoggorm funnet i Sørøst-Asia sannsynlig er nesten bundet for land slanger med den dødeligste gift. Den Russellâ € ™ s hoggorm er indikert i mange flere menneskelige angrep, siden det kan leve nær menneskelige boliger og er aggressiv. I Myanmar, der slangen kommer ofte i kontakt med mennesker, en bite fører til en 9% sjanse for dødsfall, men det kan også forårsake en rekke medisinske problemer, inkludert nyresvikt og fiasko for kroppen å riktig koagulere blod. Dialyse er ofte nødvendig for å hjelpe nyrene, og selv når nyredialyse anvendes, kan mennesker dør fortsatt.

I kontrast, er innlandet Taipan i Australia mer potensielt dødelig for mennesker. Slangen kan ha en av de dødeligste gift teller i verden, men lite er kjent om dens virkning på mennesker fordi det sjelden biter dem og er veldig sjenert. Toppen dødeligste gift i verden kommer fra kroken-nosed sjø slange, ifølge LD50 tester. Disse slangene er sjelden eller aldri aggressive og få biter fra dem noen gang har blitt rapportert.

Andre slanger med dødelig gift omfatter svart mamba, den indiske Krait, tiger klapperslange, puff huggorm, og skogen cobra. Påstanden om at slangene med den dødeligste gift alle kommer fra Australia er ikke sant, og du er mye mer utsatt for en aggressiv slange som bor i nærheten av mennesker enn du er fra relativt sjenerte slanger, selv om de? € ™ re mer giftig på LD50 skala.

  • Noen mennesker kan ha å gjennomgå dialyse etter et slangebitt, og som kanskje ikke engang være nok til å redde dem.
  • Skogen cobra har dødelig gift.

Selv om mange land har aldri hatt en kvinne president eller statsminister, har ganske mange land vært ledet av en kvinne. Noen ble valgt, og noen ble plassert i rollen som landets leder å erstatte sine syke eller avdøde ektemenn som var de tidligere lederne i sine land. Fire land som har vært ledet av en kvinne er Sri Lanka, India, Israel og Storbritannia.

Sirimavo Bandaranaike, født 17 april 1916, var verdens første valgte kvinnelige statsminister. Bandaranaike var en kvinne fra Sri Lanka hvis mann, Solomon Bandaranaike, var statsministeren på Sri Lanka før han ble drept av en buddhistisk munk i 1959. Folk kalt Sirimavo den "gråtende enke» som hun ble kjent for å gråte når du snakker til publikum om å bære på sin manns arbeid. Hun ble valgt til statsminister i Sri Lanka 20 juli 1960. Sirimavo sønn, Anura, gikk inn i politikken også og hennes datter, Chandrika Kumaratunga, ble den første kvinnelige presidenten for Sri Lanka.

Indira Gandhi, født 19 november 1917, var et symbol på makt til indiske kvinner og rost for sin evne til å stå opp til britene. Gandhi er kreditert for å gjøre mye for å redusere Storbritannias koloni kontroll over India etter 1945. Gandhi var en kvinne som var stort sett respektert av det indiske folk, og hun var kjent som Mataji, som betyr «respektert mor." Gandhi ledet India for totalt 14 år mellom 1966 og 1977 og igjen mellom 1980 og 1984. Gandhi først ble statsminister i India etter at statsminister Lal Shastri død.

Golda Meir ble født i Russland 3. mai 1898. Hun ble utdannet i USA og ble en lærer der før han flyttet til Palestina for å leve på en kibbutz i hennes 20s. Hun var en kvinne som var svært bekymret for den arabisk-jødiske spenninger og hun en gang forkledd seg som en arabisk kvinne å møte med kong Abdullah for å prøve å overbevise ham, uten hell, for ikke å gå til krig. Meir ble Israels ambassadør til Moskva i 1949 og statsminister i Israel i 1967. Hun trakk seg i juni 1974 etter mye kritikk, ironisk nok, at hun unnlot å betale nok oppmerksomhet til arabernes angrep på Israel.

Margaret Thatcher, født 13 oktober 1925 som Margaret Hilda Roberts, hadde doble grader fra Oxford i lov og kjemi. Hun kom inn Parlamentet ved alder 34 som en Tory. Thatcher ble utdanningsministeren i en alder av 44, og når den Tory sin høyrevridde kandidaten forlot Tory lederskap konkurransen plutselig, Thatcher hoppet på sjansen til å kjøre. Den nåværende lederen på den tiden, Edward Heath, fortalte henne at hun aldri ville slå ham, men han tok feil. Thatcher vekt på frie markeder og kapitalisme hadde vunnet mange Torys over og hun løste mye av Storbritannias fagforenings vanskeligheter. Hun ble også hyllet for privatisering for profitt noen av Storbritannias største selskaper som British Steel og British Airways.

  • Indira Gandhi var kjent som Mataji, eller «respektert mor."
  • Indira Gandhi førte India til sammen 14 år.
  • India er en av de få verden nasjonens gang drevet av en kvinne.
  • Storbritannia har vært ledet av en kvinne.
  • Angela Merkel er kansler av Tyskland.

Selv om forskjellige leveringsmetoder inneholde varierende mengder av nikotin, er mengden av nikotin et individ mottar avhenger av antallet av produkter som brukes. Sigarer og sigar produkter generelt har høyest nikotin innhold. Patroner for nikotin inhalatorer, ofte kalt elektroniske sigaretter og nikotinplaster har det nest høyeste nikotininnhold per element.

Studier indikerer at nikotininnholdet i sigarer varierer fra 5 til 20 gram pr sigar. Sigarillos, som er små tynne sigarer, vanligvis inneholder 3 gram per stykke. Sigarett størrelse sigarer generelt har 1 gram nikotin per sigarett. Disse nivåene sunstantially overgå andre metoder for nikotin levering.

Full-flavored rekke elektroniske sigaretten patroner inneholder vanligvis opp til 24 milligram nikotin. Milde patroner inneholder opptil 16 milligram, og lette kassetter har opptil 8 milligram nikotin hver. Produsenter tyder på at hver patron tar plassen til seks sigaretter. Hvis du bruker patroner ifølge bruksanvisningen, ville en person får vanligvis fire milligram nikotin på en gang fra en full-flavored kassett.

Mange folk slutte å røyke ved hjelp av nikotin laden depotplastre. Produsenter tyder på at storrøykere begynne med å bruke en 21 milligram lapp per dag. Lappen er designet for å levere denne dosen over en 24-timers periode, som er ca 0.875 milligram per time. Instruksjoner følger med patch produkter vanligvis fraråde røyking mens iført lappen. Denne kombinasjonen dobler nivået av nikotin inn i kroppen på en gang, og kan øke risikoen for å oppleve nikotin bivirkninger.

Når det brukes i henhold til instruksjonene, nikotin inhalatorer og patcher med mindre doser tillate en enkeltpersoner for å redusere mengden av nikotin mottatt. Det samme gjelder for nikotin pastiller og tyggegummi. Nikotininnholdet av hvert stykke tyggegummi eller pastill er 2 til 4 milligram. Individer bør ikke ha mer enn fem biter tyggegummi eller pastiller over en periode på seks timer, eller benytte mer enn 20 stykker per dag. På 4 milligram nikotin hver, ville en total dagsinntak være 80 milligram nikotin, noe som ville overstiger det daglige inntaket fra nikotinplaster.

Nikotininnholdet av sigaretter varierer med merke. Nikotin nivåer også variere avhengig av om sigaretten er full-flavored, lys, eller ultra-lys. Sigaretter uten filter vanligvis har høyest nikotin innhold - opp til 2 milligram hver, og selv ultra-lette sigaretter inneholder opp til 1,25 milligram nikotin. Røyke en pakke med full flavored sigaretter i en dag kan føre til et inntak på opp til 80 milligram nikotin.

  • Røyke light sigaretter gjør lite for å redusere helserisikoen ved røyking.
  • Nikotinplaster kan hjelpe folk prøver å slutte å røyke.
  • Generelt, sigarer og sigaretter har høyest nikotininnhold.
  • Skråtobakk.

Menneskelige befolkning fortsetter å vokse i de fleste deler av verden, og tabellen nedenfor skal bidra til å illustrere hvordan befolkningen er delt blant de forskjellige landene. Det er interessant å merke seg at de to mest folkerike land (Kina og India) er hjem til omtrent en tredjedel av verdens samlede befolkning. Her er de 25 mest folkerike land.

land befolkning
Porselen 1284300000
India 1045800000
USA 280600000
Indonesia 231300000
Brasil 176000000
Pakistan 147700000
Russland 145000000
Bangladesh 133400000
Nigeria 130000000
Japan 127000000
Mexico 103400000
Filippinene 84500000
Tyskland 83300000
Vietnam 81100000
Egypt 70700000
Etiopia 67700000
Kalkun 67300000
Iran 66600000
Thailand 62400000
Storbritannia 59800000
Frankrike 59800000
Italia 57700000
Kongo 55200000
Ukraina 48400000
Sør-Korea 48300000
  • Egypt har mer enn 70 millioner innbyggere.
  • Bangladesh er blant de 10 landene i forhold til befolkningen.
  • Brasil er hjem til 176 millioner mennesker som gjør det til verdens femte mest folkerike land.
  • Brasils urbane områdene er tett befolket.
  • Med mer enn 103 millioner innbyggere, er Mexico den 11. mest folkerike land.
  • Med en befolkning på 127 millioner mennesker, er Japan verdens 10. mest folkerike land.
  • Pakistan er den sjette mest folkerike landet i verden, med mer enn 147 millioner innbyggere.
  • Tyskland er rangert som det 13. mest folkerike land over hele verden.
  • Vietnam og Thailand er blant de 25 mest befolkede land.
  • Mer enn 1,2 milliarder mennesker lever i Folkerepublikken Kina.
  • Den mest folkerike nasjon i Afrika, er Nigeria hjem til om lag 130 millioner mennesker.
  • Befolkningen i Sør-Korea er blant de høyeste i verden.
  • India er en av de mest folkerike landene i verden.

Eutanasi og relaterte tema for legeassistert selvmord er svært kontroversielle moralske og juridiske spørsmål over hele verden. Mens talsmenn tyder på at en smertefri død kan være å foretrekke for noen mennesker som har en langvarig, til slutt dødelig sykdom eller varig svekkende tilstand, motstandere sitere den iboende verdien av livet og muligheten for at legalisering dødshjelp kan føre til alvorlig misbruk av leger. Debatten om etikk bak dødshjelp vil trolig aldri bli avgjort, så få moralske debatter gang tilbake en universell enighet. Som i 2010, noen få land har lover som tillater legalisert eutanasi eller legeassistert selvmord, inkludert Albania, Belgia, Nederland og Sveits, samt noen amerikanske stater. Noen andre land, blant annet Japan og Columbia, har motstridende lov og domstol presedens om saken.

Det er viktig å forstå forskjellen mellom eutanasi og legeassistert selvmord når man diskuterer den juridiske status internasjonalt. Lege assistert selvmord refererer til en situasjon der en lege kan foreskrive dødelige medikamenter men pasienten er ansvarlig for å ta dem. Avlivning på den annen side, er når en helsearbeider med vilje gir en pasient en dødelig dose for å avslutte pasientens liv. Ikke alle land fredløs begge former; Tyskland har hatt lovlig legeassistert selvmord siden det 18. århundre, men direkte dødshjelp er ulovlig.

Albania var en av de første europeiske landene til å tillate legalisert dødshjelp i 1999. Passiv dødshjelp, der pasienten ikke er i stand til å gi samtykke på grunn av en tilstand som en koma, er også lovlig gitt samtykke fra tre familiemedlemmer. Loven har vært kontroversiell i landet, men i stor grad på grunn av stor innflytelse av den katolske kirken i Albania.

Belgia og Nederland både legalisert dødshjelp i det tidlige 21. århundre. Begge land hadde en lang, hvis uformell, regel ikke lovlig påtale leger som drev eutanasi tjenester til dødssyke pasienter. Ved instating en legalisert politikk, talsmenn antydet at bedre journaler kunne holdes og at leger ville være nødvendig for å overholde visse standarder for omsorg når hjelpe pasienter begår selvmord.

Luxembourg passert legalisert eutanasi og legeassistert selvmord lover i 2008. Landet på den tiden var under ledelse av en konservativ kristen statsminister, noe som resulterte i en ekstremt tett stemme på tiltaket. Ifølge den nye loven, pasienter som søker hjelp med selvmord må få samtykke fra to leger og ha en terminal eller kronisk invalidiserende sykdom.

Med en så delikat sak, har noen land igjen juridiske statusen til problemet svært uoversiktlig. Columbia høyeste domstol vedtok en legalisert dødshjelp lov i 1997, men avgjørelsen har aldri blitt ratifisert av Columbias kongressen. I Japan, til tross for en klar lov mot aktiv dødshjelp, en betydelig rettsavgjørelse i 1962 lagt ut seks kriterier som en lege må oppfylle for å utføre tjenesten for en pasient lovlig.

  • Albania legalisert aktiv dødshjelp i 1999.
  • Belgia legalisert aktiv dødshjelp i det tidlige 21. århundre.
  • Nederland legalisert eutanasi i begynnelsen av det 21. århundre.
  • Luxembourg legalisert aktiv dødshjelp i 2008.
  • Det er viktig å forstå forskjellen mellom eutanasi og legeassistert selvmord når man diskuterer den juridiske status internasjonalt.

Hvilke land har Nuclear Power?

February 17 by Eliza

Fra 2012, over 25 land har kjernekraftverk i drift, med mer planlagt eller under bygging rundt om i verden. Disse inkluderer USA, Frankrike og Kina, samt Canada, Storbritannia og Russland. Fukushima Daiichi katastrofen i Japan i 2011, men gjorde noen land usikkert om sikkerheten av slike anlegg.

Generelle Numbers

Det er færre enn 450 kommersielle kjernekraftreaktorer på jorden som i 2012, med flere reaktorer som ligger på en rekke planter, og en rekke andre som er under bygging. Sammen disse anleggene produsere mer enn 370.000 megawatt, eller i underkant av 15% av worldâ € ™ s samlede energibruken. Rundt 30 land har dem i drift, og mens noen land har planer om å bygge nye kraftverk, har andre land begynt å stenge dem ned.

USA

USA har langt de fleste atomkraftfasiliteter, med mer enn 100 reaktorer i drift i 2012 på 65 kraftverk. Alle fortalte de i USA står for rundt 20% av countryâ € ™ s energibehov. Et stort trykk har blitt gjort av noen grupper for å øke antall planter i landet, mens andre motsetter seg disse prosjektene, som siterer potensialet for katastrofe og problemer i løpet av avfallshåndtering.

Frankrike

Frankrike har mer enn 50 kjernekraftreaktorer i drift, med noen flere under bygging eller planlegging. Det er en av bare en håndfull nasjoner til å produsere mesteparten av sin energi fra kjernefysiske kilder. Frankrike møter ca 77% av sitt energibehov gjennom disse plantene, den største andel av noen nasjon i verden.

Japan

Før ulykken ved Fukushima-anlegget i 2011, Japan dekket omtrent 30% av sitt energibehov gjennom 50 kjernekraftreaktorer. I mars 2011, men skader fra et jordskjelv og påfølgende tsunami førte til flere eksplosjoner og kjerneragnarokk av tre reaktorene ved kraftverket. Etter denne katastrofen, forble operative bare to reaktorer i landet. Fra 2012, er det planer om å bringe resten av dem tilbake på nettet midlertidig, og for å ha all kjernefysisk virksomhet innen Japan opphøre med ca 2030; ulike fornybare energikilder vil bli forfulgt for å erstatte dem.

Russland

Russland beholder over 30 reaktorer, som i 2012, og produserer i overkant av 15% av sine samlede energibehov. Etter en periode med relativ stagnasjon i kjernefysiske utvikling etter den katastrofale meltdown i Tsjernobyl, har Russland foretatt planer om å vokse det utrolig. Mer enn 20 nye planter er enten under bygging eller har blitt bestilt, mens om lag 24 flere har blitt foreslått.

Mer enn 50% av strøm

Bare to land bortsett fra Frankrike generere mer enn halvparten av sin energi gjennom kjernekraft. Belgiumâ € ™ s syv reaktorer skape ca 54% av sin energi, selv om de vurderer å avvikle dem og ikke har planer om å bygge mer. Slovakia har bare fire reaktorer som genererer i overkant av 50% av sin energi, med planer om å bygge to mer.

Andre land

Bare en håndfull andre nasjoner har mer enn 15 atomreaktorer. Ukraina har 15, står for nesten halvparten av sitt energibehov, og har en annen 13 planlagt eller foreslått. Canada, India, Storbritannia og Sør-Korea hver har mer enn 15 reaktorer, med Sør-Korea planlegger å vokse som nummer betydelig i fremtiden.

Utvikle planer

En rekke land har kampanjer for å dyrke sine kjernefysiske programmer enormt i de kommende årene. Kina har den mest ambisiøse vekstprogram, med planer og forslag til å legge over 100 reaktorer til 15 de har i 2012, noe som ville gjøre dem toppen produsent av kjernekraft i verden. India vurderer bygningen nesten 60 flere reaktorer, i tillegg til de 20 allerede er i drift.

Mindre Programmer og Elimination

Land med bare en håndfull av kjernekraftreaktorer inkludere Pakistan, Romania og Mexico. Slovenia, Sveits, Tsjekkia og Spania, samt Taiwan, Sør-Afrika, og Argentina har også noen blant dem. Mange av disse landene er sannsynlig å holde sine operasjoner liten, men noen har planer om å bygge ett eller noen flere.

Tyskland produserer over 17% av sin energi gjennom bare ni reaktorer, som de er i dag nedstengnings- som de beveger seg til andre energiproduksjonsmetodene. Brasil har bare to, men de en gang hadde planer om å bygge mange flere. Etter Fukushima katastrofen, men disse planene ble i stor grad forlatt.

  • Frankrike har mer enn 50 kjernekraftreaktorer i drift, med noen flere under bygging.
  • Ukraina, stedet for Tsjernobyl-katastrofen i 1986, har aktive atomkraftverk.
  • Brasil er et av 25 fylker i verden med drift kjernekraftverk.
  • Omtrent halvparten av Slovakia energi kommer fra kjernekraft.
  • Sveits er et av landene med drift kjernekraftverk.
  • Energien fra et kjernekraftverk er produsert gjennom kontrollerte kjernefysiske reaksjoner.

Ved bruk av Word, er det ikke uvanlig å gjøre endringer som påvirker Normal-malen. Du kan endre verktøylinjen eller meny konfigurasjon, makroer, eller stiler. I slike tilfeller er du sannsynligvis glad for at Word ber deg, når du går ut, hvis du ønsker å lagre endringene i malen.

Hva hvis du ikke husker å gjøre noen endringer til Normal-malen, men? Er det en måte å oppdage hvilke endringer som ble gjort slik at du kan avgjøre om malen skal lagres? Dessverre, det er ingen "anmeldelse" funksjon som viser hvilke endringer som ble gjort. Word forventer at du bare huske hvis du har gjort endringer.

Hvis du ikke spesielt huske å gjøre endringer, og Word er et spørsmål om du vil lagre endringene i Normal-malen, er det fornuftig ting å gjøre for å ikke lagre endringene. Det er bedre å gå glipp av noen få endringer du ønsket enn å ha Normal-malen filen forurenset med muligens skadelige makroer.

WordTips er din kilde for kostnadseffektiv Microsoft Word trening. (Microsoft Word er den mest populære tekstbehandlingsprogrammet i verden.) Dette tipset (1386) gjelder for Microsoft Word 97, 2000, 2002, og 2003. Du kan finne en versjon av dette tipset for Båndet av Word (Word 2007 og senere) her: Hvilke endringer har jeg gjøre I så Mal ?.

Opprinnelige jurisdiksjon refererer til en domstol rett til å høre en sak for første gang. I mange rettssystemer, er det domstolene i førsteinntrykk, eller opprinnelige jurisdiksjon, samt klageinstans domstoler og høyere rettsinstanser, for eksempel en Høyesterett. Hvilke domstoler har original jurisdiksjon avhenger helt av rettsvesenet, men det er noen vanlige eksempler.

I land der landet er delt inn i stater eller territorier, som for eksempel USA, Mexico, eller Brasil, kan statlige domstoler har originale jurisdiksjon over noen problemer mens de føderale domstolene har opprinnelige jurisdiksjon over andre. I noen tilfeller kan både mosjon jurisdiksjon over en sak både føderale og statlige domstoler. I så fall, de har det som kalles samtidig eller delt jurisdiksjon.

En statlig domstol system har vanligvis opprinnelige jurisdiksjon over saker som er bestemt ved lov. Eksempler inkluderer trafikk brudd, skilsmisser, statlige forbrytelser og sivile rettssaker som ikke er et resultat av en påstand om at tiltalte er i strid med en konstitusjonell rett. Innenfor de statlige rettssystemer, er det også et hierarki av domstolene. Spesialbaner er designet for å høre visse typer saker, som for eksempel en trafikkbane, skifteretten, eller små krav domstol. Fraværende en bestemt domstol designet for å høre hva slags sak det er snakk om, vil kretsen eller overlegen domstol generelt være hoffet til førsteinntrykk for alle andre tilfeller.

Noen juridiske saker er føderal i naturen og må derfor sendes inn i en føderal domstol. I USA, for eksempel, er konkurs en etablering av føderal lov og må derfor sendes inn i en føderal skifteretten. Føderale skattespørsmål må også bli hørt i føderale skattebaner. Noen forbrytelser, slik som forræderi, er den eneste rammen av føderal lov og må lades i en føderal domstol. Andre forbrytelser, slik som narkotikasmugling, kidnapping, eller transport av skytevåpen, kan bli belastet på enten statlig eller føderalt nivå.

Som regel klageinstans og øverste domstoler har svært begrenset, om noen, original jurisdiksjon. I USA, har Høyesterett opprinnelige jurisdiksjon over tilfeller der en stat, ambassadør, eller prosessfullmektig er en fest, og i svært begrenset ytterligere omstendigheter, for eksempel konstitusjonelle utfordringer. Tanken er at klageinstans domstoler bør være domstolene i gjennomgang for lavere rettsavgjørelser og Høyesterett er siste utvei. I sivilrettslige land, for eksempel Sverige eller Tyskland, er det ofte mer enn ett "høyeste domstol." I disse landene, en av de høyeste domstoler vanligvis har eksklusiv jurisdiksjon over konstitusjonelle spørsmål, mens de andre kan ha det siste ordet på andre typer saker.

  • I USA, føderale domstoler har opprinnelige jurisdiksjon over konkurs tilfeller.
  • Som først og fremst en ankedomstol, har USAs høyesterett opprinnelige jurisdiksjon i svært få tilfeller.

Hva er en Longshot?

March 30 by Eliza

Når det kommer til gambling, er et longshot en hånd, bet, eller konkurrent som er usannsynlig å vinne. For eksempel, i hesteveddeløp, er en underdog hest regnes som en longshot. The longshot innsatsen er vanligvis holdt i svært lav hensyn, fordi den oppfattes sjanse til å vinne med et longshot er desidert lav. Men, satser på en longshot kan være svært lønnsomt. Hvis du vinner, er utbetalingen sannsynlig å være svært store, som slike spill ikke er forventet å lønne seg.

Satser på en longshot kan være litt som å spinne en roulette hjulet og håper å vinne. Oddsen er stablet mot deg, men du vet aldri hva som kan skje. På den annen side, er det noen gamblere som tilbringer tid på å forske deltakarar eller team, ved hjelp av en rekke metoder for å prøve å finne ut hvilke longshots har de beste sjansene for å betale ut.

For de med litt ekstra penger å bruke, noe som gjør longshot bets er kanskje ikke så dumt. Ved å bruke bare noen få dollar, er det mulig å rake i hundrevis eller kanskje tusenvis av dollar i gambling fortjeneste. Men plunking ned store summer på en longshot kan være en oppskrift for økonomisk katastrofe. Hvis du taper, vil du tape stort.

Det finnes mange bøker, magasiner og nettsteder som tilbyr tips for å satse og vinne på longshots. Selv om det kan komme som en overraskelse til nybegynner gamblere, har mange profesjonelle gamblere utviklet strategier for å lage longshot bets. Thereâ € ™ s ingen garanti for at slike longshot strategier vil fungere for deg, men ansette en kan være bedre enn å prøve å plassere spill med ingen klar retning.

Uansett hvilken strategi du lærer eller utvikler for spill på longshots, husk at det er reell risiko involvert. Det er penger som skal gå tapt når longshots dona € ™ t seier, og de aren € ™ t svært sannsynlig å vinne. Likevel, mange bet på dem, med tanke på spenningen, når de vinner, vel verdt risikoen.

  • En longshot er en innsats som ikke er forventet å lønne seg.
  • Sette ned store summer på en longshot kan være en oppskrift for økonomisk katastrofe.
  • Satser på en longshot er lik spinner rulett hjulet med ingen garanti for en payoff.

Couponing kan være tidkrevende. Hvis du virkelig ønsker å høste fordelene ved å bruke kuponger du må være ekstremt organisert og planlegge menyen på forhånd. Hvis du trenger å kutte ned på noen utgifter du kan ta en bit av dagligvarer budsjettet ved klipping kuponger.

Couponing vanligvis fungerer best hvis du er en hjemmeværende mamma. Det er viktig å gå gjennom kuponger ukentlig for å finne de du trenger og bruk, og kast som mange har utløpt. Trekker bare kuponger for elementer som du regelmessig bruker. Ikke bli fristet til å kjøpe ting bare fordi det er en kupong, kan dette tilbake brann og faktisk lokke deg til å bruke mer penger enn du hadde tenkt. Du kan finne kuponger i helgen og onsdag aviser, nett couponing sider og i nærheten kundeservice område på de fleste store kjeden dagligvarebutikker.

Lag en handleliste. Å samle ultimate besparelser, kan det være nødvendig å dele din liste mellom to eller tre dagligvarebutikker. Dette kan være tidkrevende og ikke passer inn i din livsstil. Det er også viktig å sjekke butikken spesielle versus besparelsen at kuponger tilby. Butikken spesiell kan være bedre avtale. Det er der være en kresne shopper kommer inn.

Utdanne deg selv på kupongen terminologi. Noen produsentens kuponger tillate deg å bruke dem i forbindelse med butikk spesialiteter. Dette kan gi ytterligere innsparinger på dagligvarer regningen. Noen butikker tilbyr doble eller triple verdier på dine kuponger. Vet hvilke butikker tilbyr disse programmene og planlegge din tid tilsvar å dra nytte av ytterligere innsparinger.

Finne et system for lagring av dine kuponger på en metodisk lett å finne måte. En utvidbar trekkspill filen vil fungere fint. Fil etter produktnavn, ikke etter utløpsdato for enkel gjenfinning. Noen couponers liker å bruke bindemidler med klare foto ark slik at de kan bare bla gjennom sidene og finne den ønskede kupong på et øyeblikk. Uansett hvilket system du bruker, ta dine kuponger med deg på hver tur i tilfelle du gjør en bråstopp i butikken. Ta din liste med deg og gjøre notater hvilke elementer har kuponger og som lagrer du har tenkt å gjøre kjøpet.

Hvis du er en spontan shopper, dette kan ikke være best passer for deg. Couponing tar tid og krefter på å høste mulige besparelser som tilbys gjennom kuponger og butikk spesialiteter. Men, hvis du ser på måter å strekke dagligvare dollar, kan hvis det gjøres med omhu lønne seg.

Baseball rangeringer for lag er samlet i ulike måter av ulike myndigheter. Avhengig av hvilken publikasjon eller kilde du leser, kan du finne ulike måter sammenlignet effekten og suksess av ulike lagene. Med den overveldende bevis for statistikk imidlertid baseball rangeringer, i de fleste tilfeller er sammenfattet i henhold til de samme tallene.

Under baseball sesongen, den primære måten at baseball rangeringer vises er av lagene 'vinn-tap rekord. Fordi bare de fire beste lagene i hver av de to ligaene avansere til høsten sluttspillet, baseball rangeringen gjenspeiler først og fremst hvor mange kamper hvert lag vinner og taper i forhold til de andre lagene i sine divisjoner. Baseball har to ligaer, den amerikanske og den nasjonale, og hver liga har tre divisjoner. For hver liga, vinneren av hver divisjon og teamet med neste-beste posten samlet gjør det til sluttspillet. Baseball rangeringen viser hvilke lag har de beste vinn-tap poster gjennom hele sesongen, så det er ikke en overraskelse som lag gjør det til sluttspillet.

Baseball rangeringer inkluderer også de ulike statistikkene som gjør sporten så detaljorientert. En av disse statistikkene er batting average. En batter gjennomsnittlige er hvor mange ganger han får en hit i det totale antallet på-flaggermus har han.

Røren gjennomsnitts er en streng prosentandel. For eksempel, hvis en batter får tre treff i ti at-flaggermus, er hans batting gjennomsnitt 0,333. Baseball rangeringer liste lag av batting gjennomsnitt. Det er ikke alltid slik at lagene med høyest lag batting gjennomsnitt forhånd til sluttspillet, men dette er en vanlig foreteelse.

På pitching side av ligningen er tjent kjøre gjennomsnitt (ERA), som en mugge gjør at antall nedfarter ikke er forårsaket av feil for de omganger han imot. Nøkkelordet i det er feil. Hvis en kjører score på grunn av en feil, er pitcher ikke "ladet" for at løp. I nesten alle tilfeller, jo lavere en mugge ERA, jo mer vellykket han er.

ERA er beregnet på en litt annen måte enn batting average. Standarden er ni omganger, som er hvor lenge en baseballkamp varer vanligvis. Hvis en mugge gir opp ett tjent kjøre hver inning for ni omganger, er hans ERA 9,00. Hvis han gir opp bare tre runs i ni omganger, deretter hans ERA er 3.00. Lagene kombinere sine mugger 'ERA for et team ERA, og det laget med lavest kollektive ERA er på toppen av listen. Som med batting gjennomsnitt, er det generelt slik at lagene med lavest ERA er er de på eller nær toppen av sin divisjon.

Nesten annenhver statistikk i baseball gir seg til rangeringen, både for den enkelte og for laget. Baseball rangeringer inkluderer kategorier som treff, kjører, dobler, tripler, home runs, feil, on-basen prosent og defensiv Fielding prosent. I hver av disse kategoriene, baseball rangeringer liste lag fra best til verst. Om den eneste kategorien som et lag ikke ønsker å føre er feil.

  • En mugge er kreditert med en "vinnerne" hvis han har reist i løpet av inning når laget hans scoret vinner løp.
  • En spillers batting gjennomsnitt er prosentandelen av ganger han har avansert til basen på grunn av treff i løpet av en sesong.
  • En av de viktigste statistikk for en baseball pitcher er tjent kjøre gjennomsnitt.

Process Explorer

October 12 by Eliza

Process Explorer kommer til oss fra folk på Sysinternals, så det er veldig godt designet og implementert. Den har så mye funksjonalitet innebygd i det at det ville kreve mange tips til å gjøre en anstendig jobb som dekker det. Jeg bare presentere det her og gi deg et høyt nivå oversikt over et par ting du kan gjøre med det, slik at du kan legge den til verktøykassen.

Process Explorer er en GUI-basert verktøy som lar deg se på og til en viss grad, manipulere prosesser på systemet ditt. Når du først starter det, kan hovedskjermen være ganske overveldende. (Se figur 1)

Process Explorer

Figur 1. Process Explorer hovedskjermbildet.

Som standard Process Explorer viser fem kolonner: prosessen navn, sin PID (prosess ID), CPU prosent den bruker, prosessen 'beskrivelsen, og firmanavnet. Ved en kolonneoverskrift høyreklikke kan du velge flere andre kolonner som kan vises.

Du kan sortere visningen av hvilken som helst kolonne. Jeg pleier å ha displayet sortert etter CPU, slik at de fleste CPU-intensive prosesser vises nær toppen. Noen ganger, skjønt, kan det være lurt å sortere etter prosessnavnet (spesielt hvis du er interessert i en bestemt prosess) eller av en annen kolonne som du har lagt til. For å sortere etter en kolonne, klikker du bare denne kolonnen spissen. Displayet er deretter sortert i stigende rekkefølge etter denne kolonnen. Et nytt klikk på denne kolonnen header forårsaker skjermen for å bli sortert i synkende rekkefølge etter denne kolonnen.

Process Explorer kan også kjøre i to-ruten-modus. For å få opp den andre ruten klikker Visning | Vis Nedre Pane. Displayet er deretter delt horisontalt og den nye ruten kommer frem tom. Å se meningsfulle data i den nederste ruten, er alt du trenger å gjøre er å klikke en prosess i den øverste ruten. (Se figur 2)

Process Explorer

Figur 2. Process Explorer to-ruten visning med en prosess valgt.

Utgangspunktet den nederste ruten gir mer informasjon om hva prosessen du har valgt i den øverste ruten. Siden prosesser kan kreve og bruke andre prosesser, er dette en svært nyttig måte å finne ut av hele omfanget av hva en prosess bruker på systemet.

Process Explorer funksjon som jeg bruker mest er Finn-kommandoen. Har du noen gang prøvd å slette en fil bare for å bli fortalt at filen er i bruk av et annet program? Finn-kommandoen lokaliserer prosessen holder filen åpen slik at du kan bestemme hva du skal gjøre med det. For eksempel si at jeg har en fil som heter "Temp.tmp" som jeg ønsker å slette. Når jeg prøver, men jeg får feilmelding om at det er i bruk av et annet program. (Se figur 3)

Process Explorer

Figur 3. Filen er i bruk feilmelding.

Selvfølgelig gjør dialogboksen som indikerer at Temp.tmp er i bruk ikke gir noen indikasjon på hvilke program har filen åpen. Med Process Explorer er ikke dette lenger et problem. Jeg bare klikk på kikkert-ikonet (Finn-kommandoen), skrive inn navnet på den låste filen, og klikk på søk. (Se figur 4.)

Process Explorer

Figur 4. Søke etter den låst fil.

Jeg ser raskt at prosessen holder filen åpen er "DeleteMe" og dens PID er 2872. Jeg kan nå gjøre ytterligere undersøkelser for å finne ut hvordan du får filen løslatt eller hva konsekvensene kan være hvis jeg bare drepe prosessen holde den åpen.

Process Explorer er en gratis nedlasting og kan hentes på dette Microsoft-område:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx

Dette tipset (12989) gjelder for Windows 7 og 8.

Protein er en viktig del av kostholdet ditt. Det gir deg energi og hjelper deg å holde seg sterk og sunn. På samme tid, men du ønsker ikke å konsumere for mye. Det er viktig å vite hva kroppen din trenger og justere kostholdet deretter.

Hvis du prøver å få mer protein i kosten din, er det viktig å identifisere kilder som inneholder mye protein, slik at du vet hvilke matvarer for å spise mer av. Å vite hvilke matvarer har protein kan hjelpe deg å ta kloke beslutninger når det gjelder måltider og snacks, og kan hjelpe deg å leve et sunnere liv.

  • En opplagt mulighet for å legge til mer protein i kostholdet ditt er å spise mer kjøtt. Det er imidlertid noen kjøtt som er bedre enn andre. Fisk er en fin måte å få protein fordi det er lavere i fett enn andre typer kjøtt. Kylling er et annet kjøtt som tilbyr lav-fett protein. Du kan også spise rødt kjøtt, men husk at disse vil være høyere i fett og bør spises sjeldnere. Fordi kjøtt er høy i protein gjør dem ikke sunt i alle tilfeller, skjønt. Det handler om hvordan de er forberedt. Velg grillet kjøtt over stekt når det er mulig å redusere fettinntaket.
  • Egg og meieriprodukter er en god måte å spise mer protein. Egg, melk og ost er praktisk å spise og smake stor-bare være forsiktig med fettinnhold og kolesterol (hvis du prøver å redusere inntaket). Hvis du trenger mer protein, er det lett å strø ost på en salat eller rykke opp et egg. Noen mennesker er laktoseintolerante eller allergiske mot egg eller meieriprodukter, slik at de må finne en annen hovedproteinkilde.
  • For vegetarianere, veganere, eller folk prøver å kutte ned på kjøttforbruket, er det nok av høy-protein mat alternativer. Tro det eller ikke, kan det være lett å få proteinet du trenger fra ikke-kjøtt matvarer. Nøtter (selv om mye fett) er en flott måte å få protein og kan brukes på mange måter, enten i oppskrifter eller som snacks. Soyaprodukter, som soyamelk, soyabønner, eller tofu, er gode måter å konsumere mer protein. Også prøve å spise mer bønner, de er allsidige og deilig i mange måltider.

Å få protein du trenger kan være enkelt, og det finnes en rekke måter du kan spise hvor mye du trenger. Husk hvilke matvarer er høy i protein, og du vil være i stand til å lage god mat beslutninger hele dagen lang.

Mange kommentarer som blir lagt til cellene er ment å brukes kun midlertidig. For eksempel kan du ha en rekke kommentarer i et regneark som indikerer arbeid som fortsatt må gjøres innenfor disse cellene. Som du gjøre jobben, vil du ikke lenger har behov for den kommentaren, slik at du kan bli kvitt dem.

Slette eksisterende kommentarer er enkelt. Her er hvordan du skal gå om det:

  1. Velg cellen som har en kommentar du ønsker slettet. (Du kan fortelle hvilke celler har kommentarer ved å se etter den lille trekanten i øvre høyre hjørne av cellen.) Kommentaren vises ved siden av cellen. (Se figur 1)

    Slette en kommentar fra en celle

    Figur 1. Kommentarer vises ved siden av celler som de er tilknyttet.

  2. Klikk på koblingen Slett. Ark ber deg om å bekrefte at du ønsker å slette meldingen.
  3. Klikk på Slett. Kommentaren er slettet.

Du kan, hvis du foretrekker det, rett og slett løse kommentarer i stedet for regelrett å slette dem. En løst kommentar er fortsatt opprettholdt av Ark, men det vises ikke lenger som en kommentar knyttet til en bestemt celle. Å løse en kommentar, merker du cellen som inneholder kommentaren og klikk deretter på Resolve knappen. Kommentaren er fjernet fra cellen, men det er fortsatt tilgjengelig hvis du klikker Kommentarer-knappen øverst til høyre på skjermen.

En betales dato representerer dagen da en erklært utbytte er planlagt å bli betalt. Utbyttet betales dato er typisk uker eller måneder fra det tidspunkt et selskap gjør et utbytte kunngjøringen, og en aksjemegler er vanligvis klar over disse kunngjøringer. Den betales dato for utbytte er en av flere viktige datoer som bestemmer hvilke investorer har rett til distribusjon.

Utbytte er kontanter eller lager distribusjoner som utdeles av et børsnotert selskap til aksjonærene, både vanlige aksjonærer og foretrukne aksjonærer. Enkelte selskaper betaler konsekvent, uforstyrret utbytte i flere tiår, og noen investorer kommer til å avhenge av utdelinger gjort på en betalbar dato for sine inntekter. I noen tilfeller, hvis et selskap er lite penger og er ikke i en posisjon til å utstede ytterligere aksjer, kan det lønne seg i form av et produkt eller tjeneste som det gir.

Utbytte utbetales fra et selskaps opptjent egenkapital eller kortsiktig fortjeneste. Disse fordelingene er laget på en kvartalsvis eller årlig basis. Styret i et selskap kan bestemme seg for å heve eller suspendere et utbytte basert på mengden av fortjeneste som genereres i en periode. For eksempel, hvis et selskaps overskudd overstiger interne forventninger i et kvartal, kan styret vedta å bruke overskuddet til å belønne investorer eller å sette mot noen vekstinitiativ. I tider med økonomisk kontraksjon, kanskje et utbytte opphøre helt.

Ofte, erklærer et selskap et utbytte på dagen at kvartalsvise inntekter rapporteres. En betales dato er inkludert i utlysningen og som en del av regulatoriske registreringer i regionen. I tillegg til å navngi en dato, avslører et selskap hvor mye utbytte, enten det blir betalt i kontanter eller aksjer og annen dato kjent som en dato for posten. Investorer som eier aksjer i et lager på eller før datoen for posten er berettigede aksjonærer for distribusjon.

Finansmarkedene kan være volatile, så handler, som er kjøps- og salgsordre, må avgjøres eller fullført innen rimelig tid. I USA, det vanligvis tar tre dager for en børshandel for å bosette seg, eller for å bli formalisert. En annen dato, kjent som en ex-utbytte dato, avgjør hvilke aksjonær teknisk er i besittelse av en aksje på datoen for posten. Investorer som kjøper aksjer i et lager på eller etter ex-utbytte dato har ikke rett til den mest nylig annonserte utbytte. En investor som selger en aksje på eller etter ex-utbytte dato er kvalifisert for at distribusjon.

Forstå Stock Options

May 23 by Eliza

Du hører alt dette lager sjargong på TV, i filmer, i bøker, og det er mulig du har ingen anelse om hva de snakker om. Med vilkår flyter rundt som obligasjoner, bull marked, bear marked, og alternativer hvordan du gjør følelse av det hele? Virkeligheten er, du kan ikke gjøre følelse av det hele på en gang; du trenger for å ta det ett skritt av gangen. Så i dag la oss fokusere på aksjeopsjoner og forstå hva de er.

Aksjeopsjoner i hovedsak gi deg rettigheter til å kjøpe og selge, og lar deg gjøre mer med pengene dine. Hvilke alternativer har er tillate deg å bedre diversifisere porteføljen din og ta bedre kontroll over pengene dine. Når du har en opsjonsordning, har du rett til å bære på en fremtidig finansiell transaksjon med underliggende verdipapir. Så du kan kjøpe en aksje på et senere tidspunkt for en pris du setter tidligere og du kan selge en aksje til en pris tidligere avtalt. Det er en finansiell kontrakt der, hvis signert, den andre parten må følge.

Alternativene inkluderer vanligvis:

  • Hvorvidt opsjonsinnehaveren kan kjøpe (kjøpsopsjon) eller selge (put opsjon)
  • Mengden av hva som blir ansett (
  • Prisen avtalt (kjent som innløsningskursen)
  • En utløpsdato for opsjonen
  • Oppgjørsvilkår
  • Hvordan muligheten er sitert i markedet

Etter dette er det et par ulike alternativer å velge mellom:

  • Børshandlede opsjoner: standardiserte opsjoner som går gjennom en oppgjørssentral, prismodeller tilgjengelig, og inkluderer opsjoner, råvare alternativer, alternativer obligasjons- og rente, indeksopsjoner, og opsjoner på fremtidige kontrakter
  • Over-the-counter (OTC) alternativer: ikke oppført på utveksling og foregår mellom to private parter, kan tilpasses individuelt for å dekke spesielle behov, ett parti vanligvis et godt kapitalisert etablering, omfatter rente-, valuta- krysskursen, og bytte alternativer

Dette er det grunnleggende alternativer, men dette er bare overflaten. Det finnes flere alternativer innenfor de muligheter og den beste måten å avgjøre om og hvilke alternativer som er best for deg er å snakke med din investeringsrådgiver. Nå vet du det grunnleggende, bør du være i stand til å gå inn med en viss grad av kunnskap og kompetanse.

Don har en tendens til å arbeide på to skjermer og ha flere arbeidsbøker åpne på samme forekomst av Excel. Han maksimerer også sine vinduer. (Han beskriver seg selv som en "se alt i ett skudd" jævel.) Nylig, når Don har gjort noe som åpner en modal dialogboks åpnes boksen bak arbeidsboken, som stopper ham fra å se dialogboksen eller i samspill med det. Han lurer på om det er en måte han kan få modale dialogbokser vises foran arbeidsboken.

Før du svarer, bør det påpekes at dialogbokser kan være av to typer: modal og modal. En modal dialogboks er en som er nesten uavhengig av programmet som den tilhører. Et godt eksempel på en slik dialogboks er Søk og erstatt dialogboksen. På den annen side må en modal dialogboks (de som Don er å ha problemer med) bli besvart eller lukket før du kan fortsette å jobbe med programmet som dialogboksen tilhører.

Det er uklart om Don problem er med modale dialogbokser generert av Excel selv eller hvis de er dialogbokser som genereres av makroer over hvilke Don har kontroll. Hvis det er den tidligere, så det er svært lite som kan gjøres; den lagdelte plassering i dialogboksen er fullstendig kontrollert av programmet (og programmerere som skapte det). Med andre ord, ville det ta en kodeendring å gjøre dialogboksen dukket opp lagvis oppå arbeidsboken i stedet for under den.

Forstå at det er et scenario der problemet ikke kan skyldes en Excel programmering problem. Det kan være at du har en tredjeparts applikasjon som kjører på systemet som påvirker lagdeling av dialogbokser og morselskap vinduer. Den typiske skyldige i dette scenariet er minneresident utiltities som tvinger seg selv til å alltid vises på toppen av alt annet er på skjermen. Den eneste måten å se om dette er den skyldige er å deaktivere lasting av slike verktøy, og innen Excel, viser en modal dialogboks. Hvis atferden tilbake til normalt, du da vite kilden til problemet.

Hvis det er tilfelle, men at dialogboksen er generert av en makro Don utviklet så løsningen er å justere kode som genererer sperrende dialogboks. (I Excel makroer disse typer dialogbokser er vanligvis implementert gjennom userforms.).

Problemet med brukerskjema plassering i flere skjerm scenarier blir overvunnet ved den manuelle anbringelse av Userform innenfor dens initiering kode. For eksempel kan du bruke litt variasjon på dette:

Last UserForm1
UserForm1.StartUpPosition = 0
UserForm1.Top = Application.Top + 25
UserForm1.Left = Application.Left + 25
UserForm1.Show

Du må kanskje eksperimentere med plassering, men å sette den StartUpPosition eiendom til 0 er nødvendig for at VBA vet du ønsker å manuelt plassering Userform.

ExcelTips er din kilde for kostnadseffektiv Microsoft Excel trening. Dette tipset (13349) gjelder for Microsoft Excel 2007, 2010, og 2013.

Howard har et behov for å oppdage alle kolonner i et regneark som er en gitt bredde. For eksempel, han trenger å vite hvilke kolonner har en bredde på 3,6.

Dette kan gjøres ved hjelp av en makro. En av egenskapene makroen kan få tilgang er bredden på hver kolonne. Dette betyr at du kan gå gjennom kolonnene og sjekk disse bredder mot ønsket bredde (3,6) på følgende måte:

Sub ListColumns ()
Dim dColWidth Som Double
Dim sMsg As String
Dim x As Integer

dColWidth = 3.6
sMsg = ""
For x = 1 Til ActiveSheet.Columns.Count
Hvis Kolonner (x) .ColumnWidth = dColWidth Deretter
sMsg = sMsg & vbCrLf & x
End If
Neste
Hvis sMsg = "" Then
sMsg = "Det er ingen kolonner med" & _
vbCrLf og "bredde" og dColWidth
Else
sMsg = "Følgende kolonner ha" & _
vbCrLf og "bredde" og dColWidth & _
":" & VbCrLf & sMsg
End If
MsgBox sMsg
End Sub

Denne makroen viser en meldingsboks som viser kolonnene som samsvarer med ønsket bredde. Makro kan gjøres mer robust med noen enkle endringer. For eksempel, ber følgende eksempel brukeren for kolonnebredde, teller antall kamper, og selv kompenserer hvis regnearket bruker R1C1 henvisning modus.

Sub Find_ColumnWidth ()
Dim Col As Integer 'Kolonne (loop variabel)
Dim ColsFound som heltall 'Kolonner Funnet Count
Dim Desired_Width Som Double 'Kolonnebredde å finne
Dim OutStr As String 'Output String
Dim Tittel As String 'MsgBox Tittel
Dim jeg As Integer
Dim S As String

"Finn ut kolonnebredde ønsket
S = InputBox ("Skriv ColumnWidth å finne?", _
"Finn ColumnWidth på" & ActiveSheet.Name)
Desired_Width = Val (S)
Hvis Desired_Width = 0 Then Exit Sub

'Initial Kolonner Funnet Count og Output String
ColsFound = 0
OutStr = ""

For Col = 1 Til ActiveSheet.Columns.Count
If Kolonner (Col) .ColumnWidth = Desired_Width Deretter
ColsFound = ColsFound + 1

Hvis Application.ReferenceStyle = 1 Da
"Bruk" A1 "format
S = Cells (1, Col) .Address (ReferenceStyle: = xlA1)
S = Mid (S, 2, Len (S) - 3)
Else
"Bruk" R1C1 "format
S = Trim (Str (Col))
End If
OutStr = OutStr & S & vbCrLf
End If
Neste

'Konstruer MsgBox Tittel streng
Title = "width =" & Desired_Width _
& "På" & ColsFound & "kolonnen" _
& Venstre ("s", - (ColsFound> 1)) og ""

Hvis ColsFound = 0 Then
OutStr = "Ingen treff"
End If

MsgBox OutStr, vbOKOnly, Tittel
End Sub

ExcelTips er din kilde for kostnadseffektiv Microsoft Excel trening. Dette tipset (3827) gjelder for Microsoft Excel 97, 2000, 2002, og 2003. Du kan finne en versjon av dette tipset for Båndet av Excel (Excel 2007 og senere) her: Finne Kolonner av en viss bredde.

Feilsøking vannvarmere

April 28 by Eliza

Feilsøking varmtvannsberedere er en viktig, og selv vital, ferdighet for et hus å ha. Mens det er sant at du kan bare ringe en reparatør hvis varmtvannsberederen begynner å ha problem, gjør dette alene kan være ganske dyrt. Lære riktig metode for feilsøking varmtvannsberedere kan være en fin måte å spare penger når du trenger det mest. Her er noen retningslinjer som du kan bruke for å sikre at du feilsøker riktig.

  • Hva er den typen? Generelt sett er det to typer av varmtvannsberedere som du kan ha i hjemmet ditt. Disse er enten elektrisk eller gass varmtvannsberedere, og det er en god idé å vite hva slags du har i ditt hjem. Mens det er mange likheter mellom de to, er det også nok forskjeller som det er viktig å vite hvilke du har i ditt hjem. Ved å vite dette vil du være i stand til å gi mer nøyaktig informasjon til reparatør når de endelig kommer over.
  • Inspisere linjene. Ta en titt på alle de linjene som går inn i ovnen. Dette betyr å ta en titt på kraftledninger, gassledninger (hvis aktuelt) og vannledninger. For eksempel, du har problemer med vanntrykket? Ta en titt på vannledninger siden noe kan være i konflikt med vannstrømmen. Hvis du tror du har strømproblemer ser på kraftlinjen for å sikre at det ikke blir frynset eller skadet på noen måte.
  • Fargen på vannet. Hvis vannet kommer ut en rusten eller skitten ute, kan du ha et problem med enten selve tanken eller offeranode. De fleste tankene er foret med et beskyttende materiale (for eksempel glass) som er utviklet for å bidra til å forhindre korrosjon. Dersom denne foring blir skadet eller korrodert og det indre av tanken kan være ruster bort. En annen årsak for rusten farget vann er den offeranode er sviktende. Denne anode er utformet for å bidra til å hindre innvendig korrosjon i en varmtvannsbereder, og hvis den svikter vil det må skiftes ut.
  • Ingen varme. Hvis du ikke klarer å få noe varmt vann så vil du ønsker å se på varmeelementene. Varmeelementene selv kunne være mangler, korrodert, eller det kan også være en feil mellom termostat og varmeelementene. Sørg for at disse er i god stand, samt at enheten er faktisk får strøm. Ikke glem å sjekke piloten lys hvis du har en gass varmtvannsbereder i ditt hjem.
  • Dårlig lukt. En annen indikator på at din offeranode går dårlig er hvis du begynner å merke en dårlig lukt som kommer fra vannet av varmtvannsberederen. Det finnes noen løsninger på dette problemet med utskifting av offeranode, så vel som rødming varmtvannsberederen. Hvis du gjør skylle varmtvannsbereder, bruke en enkel blanding av to pints hydrogen peroxide til hver 40 liter vann. Det kan være en god idé å erstatte anoden for å sikre at dette ikke er årsaken til problemet. Du vil også være lurt å sjekke og kontrollere at det ikke er noen lekkasjer i gassledninger siden det kan også være årsaken til vond lukt du kan lukte i nærheten av din varmtvannsbereder.

Husk at dette kun er noen retningslinjer som du kan følge når du feilsøker dine varmtvannsberedere. Mens det er mange forskjellige ting som du kan finne galt med varmtvannsbereder, disse er vanligvis den mest vanlige problemer som du kan forvente å finne med varmtvannsbereder. Over tid selv den grønneste av Oppussing entusiaster vil være i stand til å finne ut hva som går galt med deres varmtvannsbereder.

Et sammendrag av tittelen er et dokument som gir informasjon om historien til den juridiske eiendomsretten til et stykke av fast eiendom, med mål om å demonstrere at tittelen er klar. Før utstedelse tittel forsikring, er en abstrakt av tittelen vanligvis forberedt, og abstracts kan brukes i andre sammenhenger også. De kan også være nyttig for historisk forskning, som de kan gi viktig informasjon om historien til et stykke land eller struktur.

I noen tilfeller kan det abstrakte av tittelen gi historien fra den første registrerte eier av eiendommen, som for eksempel når en bevilgning på land ble gitt til en nybygger av regjeringen. I andre tilfeller, det dekker en periode som 40 år eller 60 år, viser at transaksjonene rundt eiendommen som skjedde i denne perioden for å gi informasjon om hvorvidt tittelen er klar.

Sammendraget av tittelen demonstrerer når eiendommen skiftet hender, hvorvidt det er krav eller heftelser på tittelen som kunne sky tittelen, og hva slags servitutter kan begrense bruken av landet. I tillegg viser det hvilke rettigheter har blitt overført eller solgt. For eksempel, tømmer eller mineralrettigheter kan ikke automatisk bli gitt med tittelen. I hovedsak gir det fullstendig informasjon om hvor eiendommen står slik at folk kan finne ut om det kan være problemer med tittelen.

Detaljene i det abstrakte av tittelen diskutere eventuelle hendelser av historisk interesse, og gi referanser til juridiske dokumenter som vil sikkerhetskopiere påstandene i det abstrakte. Dette skiller seg fra en oppfatning av tittelen, hvor en advokat undersøker juridisk dokumentasjon på eiendommen og utsteder en juridisk uttalelse om klarhet i tittelen, og som i dag har rettigheter til det. Dokumentet fungerer som en kondensert historie med referanser som folk kan bruke til å sjekke fakta for seg selv.

Hvis en abstrakt av tittelen antyder at det kan være problemer med tittelen, kan forsikringsselskapet velger å ikke gi tittelen forsikring før disse problemene er løst. Det er viktig for folk å sørge for at postene knyttet til oppløsning av heftelser og krav mot eiendommen blir holdt i orden, så de må kanskje vise at noe har faktisk blitt løst. Det er også viktig å få bekreftet at postene holdt av offentlige etater og tittel selskaper som hører til en tittel er nøyaktige og ikke er i konflikt.

  • Et sammendrag av tittelen er et dokument som gir informasjon om historien til den juridiske eiendomsretten til et stykke av fast eiendom.